1997 yılında kurulan Botek, endüstriyel elektrik ve otomasyon alanlarında, kurulduğu günden itibaren kendini geliştirmeyi ve iş ortaklarına çözümler üretmeyi ilke edinmiştir.
Türkiye’nin her köşesine, dinamik kadrosu, güçlü stok yapısı ile ürün tedariği ve uzman teknik desteği bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul Ümraniye’de bulunan Botek; İstanbul İkitelli, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara Bölge Müdürlükleri ve Afyon, Konya, Samsun Şubeleri ile hizmet vermektedir.

Botek, iş ortaklarıyla bilgi ve tecrübe paylaşımına önem veren yapısı, eğitim alanında okullara kurduğu laboratuvarlar ile gelecek nesillere ve gençlere aktardığı bilgiler sayesinde, alanında tecrübe ve güvenin lider ismi haline gelmiştir. Bu doğrultuda da her zaman kendini yenileyerek ve geliştirerek, vizyon ve misyonunun sadece yazıdan ibaret olmadığını, bu yönde azimle çalışmayı ve bunlara ulaşmak için koyduğu hedefleri başarmayı ilke edinmiş bir firmadır.

Vizyonumuz

Yaygın satış ağı, güçlü stok yapısı ve kesintisiz teknik hizmet desteği ile iş ortakları için maksimum değeri yaratan, bölgemizde lider tedarikçi firma olmak.

Misyonumuz

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde analiz ederek, sunduğumuz ürün ve çözümlerin kattığı değeri sürekli olarak artırmak.

Değerlerimiz

Temel değerlerimiz sabit ve değişmezdir. Bunlar, Botek’in “özünü oluşturmaktadır”. Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, tutarlılığımızı sağlayan ve büyüme stratejimizin gerçekleşmesini

mümkün kılan, bu değerlerdir. Biz sahip olduğumuz değerlerden güç alarak ilerleyeceğimize ve başarılı olacağımıza inanıyoruz.

Etik ve Dürüstlük 

Etik ve dürüstlük standartlarına bağlıyız. Müşterilerimize, Botek çalışanlarına, içinde bulunduğumuz çevrelere ve Türkiye genelinde hizmet verdiğimiz sektörlere karşı sorumluyuz.

Yenilikçilik

Tüketicilerin ve müşterilerin en kritik ihtiyaçlarını tespit etmek
için çaba gösteriyor ve bu ihtiyaçları karşılamak için sürekli yenilikçilik anlayışıyla kendimizi geliştiriyoruz.

Çeşitlilik ve Takım Çalışması

Başarımız çalışanlarımızın dürüstlüğüne, bilgisine, hayal gücüne, becerisine, çeşitliliğine ve takım çalışmasına bağlıdır. Bu amaçla, karşılıklı saygı, cesaretlendirme ve ekip çalışması içeren bir ortam yaratmak için çalışıyoruz.

Değerlerimiz başlığı altında bir araya getirdiğimiz ve tüm faaliyetlerimizde bize yol gösteren prensiplerle hareket ediyoruz. Değerlerimiz, ekiplerimizin birlikte çalışma biçimlerine ve ilişkilerine, müşteri hizmetlerimize ve ortaklarımız ile ilişkilerimize yön vermektedir.